PRODEJ: Stavební pozemek 3.665 m2, Plzeň - Malesice

18.03.2024

Nabídková cena: 2.500,- Kč/m2 


K prodeji nabízíme rozsáhlý pozemek o výměře cca 3665 m², který se nachází na kraji Plzně – v části obce Malesice, v ulici K Rybníku. Pozemek představuje ideální příležitost pro realizaci vlastních představ o vlastním bydlení s nadstandardně velkou zahradou, nebo se nabízí možnost pozemek rozdělit např. na 3 samostatné pozemky o výměře á cca 1200 m2 (viz zákres). Pozemek je mírně sklonitý směrem k ulici K Rybníku a nabízí krásný výhled do přírody. Přístup je z asfaltové komunikace.

Omezením nabízeného pozemku je jeho částečné umístění v ochranném pásmu nadzemního vedení VVN 110 kV (postaveného v r. 1986), které činí 15 m od krajního vodiče vedení na obě jeho strany. Dle orientačního měření z KN se v ochranném pásmu 15 m nachází cca 2310 m2 (63%) a mimo ochranné pásmo pak cca 1355 m2 (37%). Dle vyjádření ČEZ lze stavbu s trvalým výskytem osob umístit na výjimku min. 10 m od svislé roviny krajního vodiče VVN a parkoviště lze umístit min. 5 m od svislé roviny krajního vodiče VVN. V takovém případě by plocha mimo ochr. pásmo činila cca 1690 m2 (46%) a plocha v ochr. pásmu 1975 m2 (54%). Vyjádření ČEZ Distribuce s omezujícími podmínkami máme k dispozici.

Dle územního plánu je pozemek v zóně "zastavitelná plocha" v oblasti určené pro bydlení v rodinných domech. Je zde tedy možné postavit rodinný dům po splnění podmínek SÚ a ochranného pásma nadzemního vedení VVN.

V ulici vedou inženýrské sítě - vodovodní řad (zdrojem je místní vrtaná studna pro lokalitu RD "U Lesa", kanalizace a elektřina – viz orientační zákres). Vodovodní a kanalizační řad je ve vlastnictví právnické osoby, která danou oblast před cca 17 lety budovala. Dle vyjádření prodávajícího nebude s napojením na IS problém, k dispozici máme souhlas vlastníka sítí. Přípojky na pozemek zatím nejsou provedeny.

Skvělou zprávou pro Malesice je již schválená výstavba splaškové kanalizace a obecního vodovodu s vl. vodojemem s napojením na veř. vodovod města Plzně. Realizace proběhne v 7/2024 až 6/2027. Nově budovaný vodovodní řad povede v komunikaci při jižní hranici nabízeného pozemku.

Předností pozemku je jeho lokalita - nachází se totiž v klidné části obce Plzně – v Malesicích, v okrajové (neprůjezdné) části v těsné blízkosti přírody. Zároveň se ale do deseti minut dostanete autem do centra Plzně (7 km), na dálnici D5 je to pouhých 12 min (11 km). Výborně dostupné je i OC Globus. Do Malesic zajíždí pravidelné spoje MHD. Najdete tu i základní občanskou vybavenost (ÚMO, poštu, 16. ZŠ a MŠ, knihovnu, hřiště atd.)

Velice doporučuji se na toto místo dojet podívat. Samozřejmě se tam v případě Vašeho zájmu můžeme potkat, příp. mohu i zprostředkovat schůzku s vlastníkem.


Fotogalerie:


Adresa - přesné umístění pozemku na Mapy.cz: Plzeň - MalesiceZaujala Vás tato nabídka?

Ozvěte se nám:

Ing. Martin Harmáček
Mobil: +420 608 823 313
E-mail: m.harmacek@abakus-plzen.cz